01


2 Ocak 2020

Mantar Bariyer

Mantar bariyer, park probleminin oldukça fazla yaşandığı bölgelerde yaya trafiğini sekteye uğratmadan araç geçişlerini engelleyen bir çeşit bariyerdir. Üstelik çarpmalara karşı da çok iyi malzemeden(paslanmaz çelik silindir) yapılmış dayanıklı bir yapı olduğu için tercih edilir. Bariyer sistemleri yüksek güvenlik önlemi alınması gereken yerlerde kullanılabilir. Gerekli kontrollerle yerin altına girip araç geçişine müsaade eder. Pek çok çeşidi vardır, ihtiyacınıza yönelik olanların hizmeti verilmektedir. Ledli bariyer seçeneği ise her bariyere entegre edilebilir.

Makalenin devamında mantar bariyer çeşitlerinden ve bizim çözüm önerilerimizden bahsedilecektir.

  • Havalı (Pnömatik) Bariyer
  • Fotosel koruma güvenlik sensörü
  • Loop dedektör
  • Trafik lambası
  • Flaşör lamba
  • Uzaktan kumanda butonu

Rfid aktif/pasif tag ile uyumlu çalışır. Pnömatik mantar bariyer sistemleri, ana ünite (kompresör) ve mantar olarak iki bölümden meydana gelir. Çalışma prensibi kompresörün ürettiği basınçlı havanın, pnömatik pistonlara gönderilmesi ile çalışmaktadır. Tek bir üniteden 6’lı gruplar halinde de kullanılabilmektedir. Diğer bariyerlere göre daha hızlı çalışmaktadır. Bakımı ise diğer türlere alternatif olarak daha az ve zahmetsizdir.

Pnömatik mantar bariyerlerin pek çok kullanım alanı vardır. Sizlere en iyi hizmeti vermek için sektörde görebileceğiniz en uzman kadroyla çalışıyoruz. Uzman ekiplerimizce yönetilen sistemlerde; ücretsiz keşif, montaj, bakım & onarım gibi konularda 7/24 destek alabilirsiniz.
Hidrolik Mantar Bariyer

Açma-kapama süresi trafiğin sekteye uğramaması için 4-7 saniye gibi oldukça hızlıdır.
İkili, üçlü, dörtlü, beşli Mantar bariyer setleri, tek bir kontrol sistemi ile aynı anda senkron şekilde inip-çıkarlar.
Yüksek güvenlikli hidrolik bariyerlerde olası terör saldırıları, intihar saldırıları gibi durumlarda acil kaldırma butonu bulunur.

Hidrolik basınçla çalışan mantar bariyer çeşididir. Zemine entegre edilmiş bir sistem olduğu ve sanki bir bitki gibi zeminden girip/çıktığı için ve hidrolik basınçla çalıştığından bu şekilde adlandırılmıştır. Araç girişinin engellenmesi konularında yoğun yaya trafiğinin olduğu alanlarda sıkça kullanılmaktadır.

Hidrolik sistemin stabil çalışma özelliğinden sorunsuz ve yıllarca çalışabilir. Bu sebeple sizlere hiçbir aksaklığa ya da arızaya maruz bırakmadan uzunca süre hizmet eder. Bu yüzden de oldukça tercih edilen bir modelimizdir.

Bunun yanı sıra çarpmalara karşı oldukça dayanıklıdır.

Elektro-Mekanik Motorlu Mantar Bariyer

Dişli-vidalı düzenek ve redüktor akuplesi ile çalışır. Diğer mantar bariyerlerde olduğu gibi oldukça sağlam bir yapısı vardır. Opsiyonel akü kiti diye tanımladığımız, olası elektrik kesintilerinde manuel kol ile açıp-kapama işlemlerini gerçekleştirilir. Daha az sayıda ihtiyaç duyulan girişler için oldukça ekonomik girişler sağlar.


Manual Mantar Bariyer

Diğer mantar bariyerlerden farklı olarak manual el kiti ile çalışır. Dubası üzerine özel bir anahtar ile sistem açılır; ayak basılarak yere sıfır hale getirilir, otomatik olarak kilitlenir. Anahtar açılınca sistem içinde bulunan gazlı, havalı piston sayesinde yukarı çıkar otomatik kilitlenir.

Sabit Mantar Bariyer

Sabit mantar bariyerler izin araçlı girişleri engellemek ve yolun tamamen kapatılması gereken yayalaştırılmış bölgelerde kullanılan stabil çelik dubalardır.

Her türlü hava koşullarına ve darbeye dayanıklıdır. Kamu ve özel alanlarda özellikle çok kullanılmaktadır.

Üretim ve montaj şekli olarak sabit bariyerler, yere sabitlenmek suretiyle; yere sabit olarak direk kazılıp betonlama tekniği ile zemine vidalı flanjlama, kilitli veya gerektiğinde sökülebilir olarak 3 farklı şekilde üretilebilir.

Ledli Dekoratif Mantar Bariyer

Led ışıklı, müzikli, sesli dekoratif olarak kullanılan mantar bariyerler teknolojik olarak diğer mantar bariyerler ile aynı esasla üretilirler, farklı olarak ise:

Sabit tip olarak imal edilir,
Güvenlik ihtiyacının yanında görsel olarak ortama estetik zenginlik katar.
Karanlık ortamları aydınlatır,
Alışveriş merkezleri, büyük parklarda sesli ve müzik yayınlı olarak imal edilir
Sesli sistemlerde yayın merkezinden tüm mantar bariyerlerden yayın yapılabilir. Eş zamanlı müzik yayını, anons gibi hizmetlerde kullanılabilir. ,

Çözümlerimiz ile Ege bölgesinde hizmet veriyoruz. Titiz çalışmalarımız ve sektördeki sağlam adımlarımızdan dolayı sizlere bu hizmeti getirmeyi borç biliriz. Ücretsiz olarak yerinde keşif hizmetlerimiz ile teklif almak için tıklayın.

Otopark bariyeri yazımıza da göz atabilirsiniz.

Diğer hizmetlerimiz için ardoxbariyer.com’a gidin.

mantar bariyer