01


24 Mart 2020

Plaka Tanıma Sistemi

Muğla merkez başta olmak üzere tüm ilçelerine vermiş olduğumuz hizmet ile plaka tanıma sistemi sizlerle buluşturuyoruz. Bodrum plaka tanıma sisteminde ve muğla plaka tanıma sisteminde önemli rol oynayan yerlerden birisi. Turistik açıdan yoğun olarak yerleşkelerin yapılması ile site girişlerine kontrol, otel girişlerinde kontrol artık zorunlu hale geldi. Sitelerin ve tatil beldelerinin çok olması ile plaka tanıma sistemlerine olan talep arttı. Peki gerçekten fiyat olarak makul kullanış açısından kaliteli mi ? İlk olarak plaka tanıma sisteminin ne olduğuna, kullanılan yerlerine daha sonra kullanıcı arayüzünde bizleri nelerin karşıladığına daha sonra bariyer sistemleri ile entegre edildiğinde fiyatlarına sırayla üstünden geçelim.

Plaka Tanıma Sistemi Nedir ?

Plaka tanıma sistemi, araç giriş ve çıkışlarını herhangi bir geçiş kontrol sistemi ile entegreli olarak (kollu bariyer, mantar bariyer, road blocker, zincir bariyer) kontrol eden ve kayıt altına alan sistemdir. İster canlı olarak geçişleri inceleyin. İster kayıt altına alıp daha sonra izleyin. İstediğiniz raporlama seçenekleri ile giriş ve çıkışları inceleyin. Kim hangi saatte ne zaman giriş yapmış ne zaman çıkış yapmış inceleyin.

Plaka Tanıma Sistemi Kullanılan Yerler

Plaka tanıma sistemi site giriş ve çıkışlarında, avm giriş ve çıkışlarında, tatil köylerinin girişlerinde, yazlık semtlerde, araç geçişinin yoğun olduğu yerlerde, kumanda ile açılıp kapanmanın değiştirilmek istenildiği yerlerde ve aklınıza araç ile girilen minumum 20 – 25 araçtan oluşan yerlerde tercih edilmektedir.

Plaka Tanıma Sistemleri Yazılımı

Plaka tanıma sistemleri yazılımı arayüzünden araç giriş ve çıkışlarını raporlamalarını alabilir. Bina veya sitenin girişlerini engelleyebilir geçişi olarak geçişe kapatabilirsiniz. Canlı olarak kamera üzerinden araçları izleyebilirsiniz. Yasaklı araçları sistem üzerinden ekleyebilir, silebilir veya güncelleyebilirsiniz. Hangi aracın saat kaçta hangi kapıdan geçtiğini rahatlıkla dökümünü alabilirsiniz. Filtreleme özelliği ile rahatlıkla istediğiniz aracı bulabilirsiniz. İstediğiniz kullanıcıya yetki verip sistem üzerinde kontrolleri sağlayabilirsiniz.

Otopark Bariyeri ve Plaka Tanıma Sistemi

Plaka tanıma sistemleri kurarken önemli olan nokta sistem ile entegreli olarak çalışacak olan geçiş kontrol sistemidir. Ardox PRO model bariyer ile tam uyumlu olarak çalışan sistem ile isterseniz de mantar bariyer veya road blocker ile de entegreli olarak çalışabilmektedir. Plakası okunan araç tetik mekanizması ile bariyeri otomatik olarak açmaktadır. Eğer ki tek bariyer kullanılacaksa geri çıkışta loop dedektör ile otomatik bariyer açılmaktadır.

Plaka Sistemi Fiyatları

-Plaka Tanıma Kamerası ve yazılımı – (900 – 1500 $)
-Plaka Tanıma Direği – (400 – 600 TL)
-Ardox Pro Bariyer – (5000 – 7000 TL)
-I/O Kartı (250 – 350 $)
-Sistem Bilgisayarı i7 işlemci en az 8. nesil 8 gb ram desteği olması önemlidir. (Ortalama piyasa fiyatları 1000 – 1500 $)
-İşçilik ve montaj ücretleri.

bodrum plaka tanıma sistemi